blog

Sosyal Medya Analizi Nedir?

Sosyal medya analizi nedir? Sosyal medya hesaplarınızın performansını ölçmenize yardımcı olan veri noktalarının analizidir. Kalbinizde sosyal medya dehası olduğunuzu bilmek bir şey: Bunu kanıtlayabilmek başka bir şey. Bu nedenle sosyal medya analitiği, başarılı bir kampanya veya marka stratejisi için çok kritiktir. Sosyal medya analizlerini ve sosyal gönderi analizlerini nasıl izleyeceğinizi ve bu sayıların neden etkileşim ve erişiminizin kilidini açmanın anahtarı olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

SOSYAL MEDYA UZMANI

SOSYAL MEDYA UZMANI NE İŞ YAPAR

Bir Sosyal Medya Uzmanı, hedef kitleyi büyütmek, marka bilinirliği oluşturmak ve nihayetinde satışları artırmak için Facebook, Twitter ve Instagram dahil olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında içerik oluşturmak ve yayınlamaktan sorumludur.

Bir Sosyal Medya Uzmanı ayrıca site ölçümlerini denetleyebilir, okuyucularla etkileşime girebilir ve yaratıcı tasarımdan sorumlu olabilir.

Bir Sosyal Medya Uzmanı, her bir sosyal kanal için hedeflenen kitleyi anlamalı, hedeflenen kitleye hitap eden ve her kanalın tipik etkileşimlerine özgü ikna edici içerik oluşturmalıdır.

Bir Sosyal Medya Uzmanı ayrıca strateji geliştirme, topluluk yönetimi, yaratıcı yönetmenlik, müşteri hizmetleri, metin yazarlığı ve verilerin analizinden sorumlu olabilir. Devamını okumak için tıklayınız.

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA

Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır ?

Zaman değişiyor. Sosyal medya pazarlamasında günde birkaç kez Facebook ve Twitter’da paylaşım yapmaktan daha fazlası var. Markanızı oluşturmak, potansiyel müşterilerinizi meşgul etmek ve satışları artırmak istiyorsanız, zaman ve emek ister. 

Çok sayıda rakipten, sosyal medya gürültüsünden sıyrılmanız ve hatta etkileyiciler, ünlüler ve diğer büyük isimlerle rekabet etmeniz gerekiyor.

Harika bir sosyal medya pazarlama stratejisine ihtiyacınız var.

Çoğu zaman, herhangi bir yenilikçi pazarlamada olduğu gibi, geleneksel sosyal medya platformlarından uzaklaşmanız ve sürekli olarak hedef müşterilerinize ulaşmanın yeni yollarını bulmanız gerektiğini göreceksiniz.